montajStandart panel 60cm eninde olup bir tarafı erkek diğer tarafı dişi olarak üretilir. Birbirlerine aralarına poliüretan köpük sıkılarak lamba-zıvana geçme usulü ile bağlanır. Her bir panel, zemin ve tavana metal L profiller aracılığı ile sabitlenir.

Duvar başlangıçlarında başlangıç paneli (her iki tarafı dişi) kullanılır ve duvarımızın başlayacağı yere (bir diğer duvar yada kolon) U profil aracılığı ile sabitlenir. Başlangıç paneli aynı zamanda, diğer kullanılacak 60cm enindeki standart panellerimizin kapattığı ölçünün duvar blokunun uzunluğuna göre kalan ölçeklendirmeyi de sağlayan panel olarak kullanılır.

Örneğin; duvar blokumuz 440cm uzunluğunda ise, 60cm enindeki panellerimizden 7 adet kullanılarak 420cm uzunluğa ulaşılır ve kalan 20cm de başlangıç panelimizin en ölçüsüdür. 60cm enindeki her iki tarfı dişi olan başlangıç panelimiz, 20cm den işaretlenerek boydan boya kesilir. Bir tarafı dişi ve diğer tarafı tam dolu olan bu panelimizin dolu tarafına, başlangıç U profilimizin metal yanaklarının geçebileceği kadar bir boşluk (seyyar spiral testere ile dış katmanla dolgu malzemesi yapışma yerine U profilin monte edileceği ölçüde cihazın bıçağını daldırma hareketi) açılır. Duvarımızın başlayacağı yere sabitlenen U profilimiz, bu açtığımız boşluğa oturur ve yanlarından vidalanmak sureti ile başlangıç panelimiz sabitlenir. Diğer kalan 40cm başlangıç panelimiz işe bir başka başlangıçda kullanılmak üzere ayrılır.

Kapı montajında standart 15 cm lik her iki tarafı dişi olan panel kullanılarak montaj yapılır. Kapı üstü lentosu kapı üst profilleri ile her iki yandaki panele sabitlenir.

Pencere ya da Fransız balkon montajında ise; üst ve alt lentolar lento profilleri vasıtası ile yanındaki panellere sabitlenmek sureti ile montaj yapılır.

Dış katmanında Fibercement veya suya dayanıklı alçı levha bulunan modellerimizin kullanıldığı ıslak mekân duvarlarımızda, su tesisat işlemleri de sorunsuz ve daha hızlı bir biçimde uygulanır. Duvar uygulaması bittikten sonra spiral testere ile tesisat boru hacmi kadar kısım kesilir ve kesilen kısım dışarı alınır. Oluşan boşluk tesisat boşluğu olarak kullanılır. Tesisat işlemi bittikten sonra, boru üzeri çimento esaslı bir malzeme ile kapatılarak fayans uygulamasına hazır hale getirilir.

İlk Resimden başlayarak tek tek ilerleyip montaj aşamalarını görebilirsiniz.

Montaj Detaylarını Aşağıdaki Videodan İzleyebilirisiniz.