Duhok Sinema Salonu

Duhok ta AVM içerisinde İnşaa edilen Sinema salonunun tüm duvarları özel üretilen Yüksek Ses Yalıtımlı Duvarmatik Hazır Panel Duvarlar ve Ses Yalıtım Levhaları ile yapılmıştır.

 

XVII. Akdeniz Oyunları

Akdeniz havzasındaki ülkelerin sporcuları her dört yılda bir Akdeniz Oyunları için bir araya gelirler. Birçok spor branşını kapsayan Akdeniz Oyunları, Olimpiyat Oyunlarından sonra en önemli spor organizasyonudur. Bu Bölgesel Oyunlar, aynı zamanda farklı kıtalardan gelen (Avrupa, Afrika ve Asya), sporcuları farklı dil, din, ırk ve kültürlerine rağmen olimpiyat idealinde bir araya getirmeyi mümkün kılmaktadır.

2007 yılında İtalya’nın Pescara kentinde yapılan Genel Kurul ve aday seçimlerinde Yunanistan’ın Volos kentinde yapılması kararlaştırılan XVII.Akdeniz Oyunları için, ICMG’nin 28 0cak 2011 tarihinde aldığı karar sonucunda yeni yer seçimi gündem gelmiş; Mersin, Tarragona ve Tripoli aday olmuşlardır. 23 Şubat 2011 tarihinde yapılan oylama sonucunda Mersin’in XVII. Akdeniz Oyunları’nı kazandığı açıklanmıştır. 2013 Mersin XVII. Akdeniz Oyunları 20 – 30 Haziran 2013 tarihlerinde Mersin’de yapılacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Akdeniz Oyunları kapsamında kente inşa edilen 11 yeni tesiste gelinen son durumu yerinde inceleyerek tesislerin sorunsuz bir şekilde Oyunlara hazır hale geldiğini belirtip, mucizevi bir inşa döneminin geçirildiğini ve bu süreçte Türk müteahhitlerinin önemli bir başarıya imza attığını da ifade etti.
Duvarmatik olarak Çok sayıda uluslararası fuara ev sahipliği yapan CNR Yenişehir Fuar Alanı C Holü’nde Güreş branşı sporcuları ve yöneticileri için geçici yapıları Hazır Duvarlarımız ile inşaa ettik.
Mersin Marinada ise Yelken branşı yarışmacıları için sporcu duşları, wc’leri, kayıkhane, doping kontrol odaları ve toplantı odaları yine Duvarmatik hazır duvar panelleri ile inşaa edildi.